| VioricaRoman a întrebat:

Mi-aș dori să știu care este procedura de obținere a pașaportului european pentru animale de companie.
Menționez că pisica va călători în Norvegia, țară non-UE. Animăluțul are în jur de 3 luni. Aș dori să îmi comunicați toate formalitățile, mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Am inteles sa ia legatura cu medicul veterinar sau sa mearga ea la sediul pasapoarte sa vada ce acte i trebuiesc pentru animale, posibil medicul veterinar daca a consultat sau va consulta pisicuța o sa i dea carnetel de sanatate si tot medicul stie cel mai sigur unde se poate obtine pasaport.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Va multumesc mult pentru funda, ce rasa este pisica? Este motănel, sau fetiță?

| VioricaRoman explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pisica este de rasă europeană, femelă sub 5 luni. Este permis accesul în alte țări din Europa cu animale nesterilizate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine stati acasa in Romania peste tot este covid iar noua tulpină micron face ravagii nu vă riscati aiurea sa calatoriti daca nu este necesar, parerea mea, voi face ti cum doriti dar cand o sa fie rau veti regreta decizia pe care a ti luat o de a pleca.

| VioricaRoman explică (pentru anonim_4396):

Pașaportul este pentru pisică, iar ea este în posesia unei cunoștințe. Persoana respectivă va călători în Norvegia cu afaceri și dorește să ia pe avion și un animal

| Vântulalb a răspuns (pentru anonim_4396):

"micron"?! Unde e tulpina asta?
In Africa de sud e Omicron.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Vântulalb):

Am gresit si eu iertare stapînelaughing

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru VioricaRoman):

Am inteles sa ia legatura cu medicul veterinar sau sa mearga ea la sediul pasapoarte sa vada ce acte i trebuiesc pentru animale, posibil medicul veterinar daca a consultat sau va consulta pisicuța o sa i dea carnetel de sanatate si tot medicul stie cel mai sigur unde se poate obtine pasaport.