| Bananierul13 a întrebat:

Mi-au disparut pisicile. Sunt inca mici dar nu chiar nou nascute se joaca, alearga prin curte au colti si nu stiu cum sa le gasesc. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pisica mamă a lor i-a luat de la tine și i-a dus în altă parte deoarece a văzut că la tine nu este cel mai bun loc pentru ea și puiuți.( Poate nu îi dai mâncare, apa care trebuie obligatoriu, un culcuș în care să nu intre apa dacă ploua, etc) dar și cu toate astea poate s-au ascuns, dar poate pisica ta le-a mutat în altă parte prin curte. Caută în cele mai micute și întunecate locuri din curte pot fi acolo și nu mai ies. Succes!

| Bananierul13 explică (pentru anonim_4396):

Nu este cazul deoarece mama lor este in curte cu pisicul ramas dar cred ca din cauza ca pisicile se urca la motorul masinii cand plecam sa aruncam niste moloz ele pe drum sar sau cad pe undeva si ajung prin boschetii vecinilor. Una s-a intors dar acum alta a disparut si incerc sa imi dau seama cum sa le fac sa nu se mai urce la motor

| Lorennn a răspuns:

Pai daca nu au avut un adapost sigur prin care sa nu iasa atunci ti-ai scapat, insa daca sunt micute nu cred ca stiu sa se mai intoarca, daca crezi ca sunt prin preajma, lasa-le ceva de mamcare si vor veni desi nu cred ca ai cum sa le mai gasesti.