| Kax a întrebat:

Mie mi-a disparut motanul astazi... Are numai 4 luni si imi statea in fata casei, avea o cusca si ii dadeam de mancare de fiecare data cand imi cerea... O sa se mai intoarca? Sunt foarte ingrijorata!????????

2 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Pisicile sunt teritoriale, daca nu a patit nimic se va intoarce, insa exista posibilitatea sa il fi lovit si o masina sau sa il fi atacat un caine ceva asa ca nu iti face prea multe sperante

| GabyT10 a răspuns:

Daca nu a fost luat de cineva, se va intoarce. Pisicile care traiesc afara, plec la plimbare foarte des, la vanat, la marcat teritorii sau pur si simplu la plimbare prin vecinatate happy .....se intorc atunci cand au nevoie de hrana sau vor sa doarma unde se simt in siguranta happy (in cazul motanului tau, casuta amenajata in fata casei).