| AvalohAlyn a întrebat:

Motanul meu e cam slabut,nu foarte,are totul la dispozitie(adica mancare) dar nu mananca foarte mult,mananca cantitate medie,dar as vrea sa fie mai grasut, de ce e asa de slab? Nu are vreo boala sau ceva fiindca e destul de energic si normal.Cu timpul o sa se mai ingrase? Am vazut pisici pe afara mai grasutilaughing

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Du-l la medicul veterinar ca să vadă dacă are viermi intestinali; aceștia îi opresc dezvoltarea.
La fel ca și noi, animalele trebuiesc hrănite sănătos; și din când în când "răsfățate" cu ceea ce știm că le place cel mai mult.
Să nu îi dai carne crudă niciodată. Iar cea preparată să nu fie un meniu zilnic. În felul acesta îi ferești rinichii de probleme.

| alina2k18 a răspuns:

Si al meu motan avea 2.4 kg la 6 ani sad ii dadeam si mancare kitten laughing manca f f f putin.
Dupa castrare a pus ceva pe el - a ajuns 3.6 kg
Al tau daca e energic de aia e asa atleticwinking si poate e si felul lui mai slabut, ca la oameniwinking

| Elena9328 a răspuns:

Și pisica mea e la fel. O sa se îngrașe, stai liniștită. Și nu i da doar hrana uscata.