| Cristian455 a întrebat:

Motanul meu isi tot marcheaza teritoriul de fiecare data cand intra in casa.Cum sa il dezobisnuiesc de naravul acesta?

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Singura solutie e sa il castrezi, altfel nu ai ce sa faci. daca dai cu o solutie sau spray ceva o sa faca in alta parte dar tot o sa faca.

| Esial a răspuns:

O idee ar fi sa dai locul respectiv cu un parfum inainte de a-i da drumul in casa.incerci mai multe, nu stiu ce miros il poate convinge, scopul chestiei asteia e sa-i dai de inteles ca teritoriul e deja ocupat de cineva.Bafta!

| Esial a răspuns:

Iti vine sa crezi ce pot scoate unii"sa-l castrezi"... spus cu asa o seninatate de parca ar fi vorba de pus o zgardita anti-purici..Pai pune-te si tu in locul acelei fiinte, ti-ar place sa-ti fie extirpat uterul? Si mai mult decata atat sa se intample asta datorita unui sfat oarecare de pe net.