| Friendd a întrebat:

Motanul meu se comporta ciudat de 2 zile. Sta numai in cosuletul unde doarme. Cateodata mai pleaca dar vine inapoi. Si nu vrea sa manance nimic. Bea doar putin lapte cateodata si apa. Si isi tine ochii intredeschisi. Nu pot sa zic ca ii e somn, pentru ca doarme aproape toata ziua si toata noaptea, desi el de obicei noaptea e plecat cine stie unde. Ce i s-a intamplat? Ce il doare? E drept ca il tin numai afara, dar in toti anii nu i s-a intamplat asa decat o data, dar si-a revenit destul de repede. Nu pot sa il duc la doctor, pentru ca mama nu ma lasa pentru ca e prea departe, si ea nu are timp. Credeti ca a mancat un soarece otravit? Sau ce are? Ce pot sa ii fac? E bine daca ii dau laptele fiert?

3 răspunsuri:
| Bibuşca a răspuns:

Nu prea stiu ce sa zic ar trebui sa-l duci la veterinar pentru ca cred ca este bolnav duceti-va cand mama ta nu are treaba

| Bahamma11 a răspuns:

Lol... asa fac toate pisicile.si al meu la fel.e ceva perfect normal.sa doarma f. mult si a mea nici nu bea apalaughing si isi tine ochii intredeschisi...cateodata ma ingrijoram si eu cand il vedea ca doarme toata ziua.dar nu e absolut nimic rau! oricum, motanul daca iese pe afara mai ales.ar trebui vaccinat anual

| PlimbamCaini a răspuns:

Pentru unele pisici e un comportament normal.
Dar daca tu zici ca se comporta asa de 2 zile inseamna ca are ceva.Nu prea cred ca a mancat un soarece otravit deoarece pana acum era intr-o stare mult mai grava.E posibil sa se simta neglijat.Stai mai mult timp cu el.Incearca sa ii dai pliculete wiskas cu hrana umeda s-ar putea sa manance(Stiu din propira experienta,si pisica mea mai avea momente in care e mai trista).
Iar in privinta laptelui, e foarte bine ca ii dai dar ai grija sa fie la o temperatura potrivita, cel mai bine la temperatura camerei, ai grija sa nu il dai fierbinte.
Iar daca nu isi revine inseamna ca intr-adevar are ceva si eu ti-asi recomanda sa il duci la doctor, incearca sa o convingi pe mama ta ca trebuie dus la doctor.
Succes!
Si sper sa isi revina cat mai repede.