| UserName250000 a întrebat:

NU mai suport cainele meu, azi dupa-amiaza am gasit pipi de la cainele meu in pat la mine, iar acum a mai facut odata, l-am batut sa inteleaga si m-a muscat la incheietura atat de rau incat sangele mi-a ajuns pana la cot. L-am dresat, dar si dresorul a fost muscat pe fata, cainele meu e bichon maltez, are 3 ani. Dupa ce ca face in pat, ma mai si musca. Ce pot face cu cainele meu? Acum serios si parintii mei au fost muscati azi.

14 răspunsuri:
| gigite a răspuns:

Daca esti din buc. il vreau eu. (dupa ce ne vedem fata in fata)

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cîinii nu se țin la bloc dăl cuiva care are curte ca deja este agresiv va mușcă, dul la un centru de animale sa il dea ei spre adoptie sau vinde l pe olx.

| LPCTSTR a răspuns:

Oh... Altul cu piuitoare... rolling eyes
Man, unii câini nu suportă să fie dresați.
Insă aici e problema că nici tu nu te ocupi de el, asta e vizibil.

| alina2k18 a răspuns:

Nu mai bate animalul! Cand iti iei un caine iti iei si obligatii si resposabilitati! Scoate-l de 3 ori pe zi afara, fa-i un program, plimba-l, joaca -te cu el si nu-l mai agresa!
Bichonul nu poate fi dresat, deci lasa-te, daca nu te poti ocupa de el cauta un adoptator.

| Felys a răspuns:

Eu am 2 catele si amandoua mi-au facut pipi in pat. Drept urmare primul lucru a fost sa imi cumpar cearceafuri impermeabile sa nu imi imputa salteaua si apoi am trecut la represalii.Cu bataia nu rezolvi nimic, cainele va deveni agresiv, se apara.Cu cearta e mai bine, eu le bagam cu nasul in pipi si tipam la ele, Si inca un lucru care le-a displacut profund nu le-am mai permis urcatul in pat si asta le-a durut rau.Asa ca de voie de nevoie nu au mai facut dar tot nu renunt la cearceafurile impermeabile ca nu se stie nicidata.Singura data cand m-a muscat una din ele a fost cand am tot fortat nota sa ii bag cu forta pe gat o pastila de deparazitare.In rest nu ma pun sa bat cainii ca din toata iubirea care exista se transforma in chestii urate.Cainilor le este frica de zgomote bruste, eu cand strigam la ele ca ce au facut si nu e voie mai pocneam si din palme si tresareau la zgomot.Deci e permis sa strigi, sa il faci atent ca nu e bine dar fara bataie, nu merge asa, se revolta si nu rezolvi nimic, din contra, face in ciuda

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Câinii își au cuștile lor, afara la curte. Chiar se si simt mai bine afara. Ținuți in casa se vor simți ca si pasarea in colivie. Daca ai curte dă-i drumul in curte, daca nu, pune un anunț pe internet ca e de vanzare, si scapi de el.

| romeo78 a răspuns:

Caută despre Cesar și câinii.
Un câine care face nevoile în locurile interzise, transmit un semnal de alarmă, de nemulțumire. Iar, mușcatul este, nu o agresivitate, ci este o revoltă.
Din păcate, mergeți cu el la un centru pentru câini și lăsați câinele acolo.
Încercați alte rase mai blânde.
Câinele devenit rebel, agresiv, din păcate, nu se mai poate face bine, dresa.

| Vikaa a răspuns (pentru romeo78):

Cauta Caesar Milan behind the scenes, sa vezi cum educa cainii; D.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-aș dori sa fiu eu câinele tău pentru ca îmi făceam abonament la făcut nevoile fiziologice în patul tău. Numai asa, sa îți fac în ciuda. Și nu va mai luați caini dacă nu sunteți în stare sa aveți grija de ei.

| Vikaa a răspuns:

Nu va inteleg, va luati animale si nu stiti cu ce se mananca educatia lor si ingrijirea lor, castreaza-l si cauta-i un stapan intreg la cap, da-l la curte sa fie liber.Eu daca te-as bate pe tine pentru un lucru minor, n-ai riposta loviturilor? Pe bune acum, multi si-au batut cainele, pana la abandon pe strada nu mai e decat un pas.Il castrezi si dai la adoptie la o curte.

| Ale5184 a răspuns:

Daca il bati, la ce te astepti? E clar ca nu meriti sa ai un caine. Incearca sa il dai spre adoptie.

| abcddcba a răspuns:

Mușca-l și tu și vezi ce se întâmplă.

| Anonima32145 a răspuns:

Da-l. Stiu ca suna foarte rau, dar e prea agresiv si nu e normal.