| Alexxutzaa a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg intre telefon si catel (bichon), imi plac foarte mult si nu ma pot decide.Voi ce ati alege?

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Telefonul pentru ca nu implica ingrijirea si atentia pe care trebuie sa le acorzi unui caine.

| BLeur a răspuns:

Bună.

Un câine implică responsabilitate, să ieşi cu el pe afară mai mereu [ nu mereu vei avea chef, iar el nu poate sta în casă ] etc.
La un telefon, poţi avea mai multe avatanje.

Id-ul meu: toxicc. drops, dacă mai ai nevoie de vreun sfat.

| fearlessss a răspuns:

Telefon,il poti folosi oricand nu doar cand esti acasa sau asa...O sa te plictisesti sa mangai toata ziua un caine ..telefonul are mii de aplicatii.

| Nume2 a răspuns:

Catel. Uni spun telefon pentru ca e mai usor de intretinut, dar crede-ma e mult mai sa alegi cainele happy

| PisicaDragutza3 a răspuns:

Buna! Miou! Cainele, caci un caine ti-e prieten vesnic, dar telefonul il scapi odata si se strica! Cainele iti va tine companie oricand ori unde si o sa vezi ce frumos o sa fie! Chiar daca trebuie sa ai grija de el, e foarte folositor de exemplu daca vine cineva strain el latra si il sperie (Sau ceva de genu) Imi fine, telefonul ..nu a nu este bun dar nu iti tine companie la fel ca cainele.Bay, bay miau!

| Singlewolf a răspuns:

Ar fi bine sa-ti iei un caine, telefonul iti strica ochii, dar cainele iti tine de urat, ti prieten si poti vorbi cu el si el nu rade de tine daca ii spui de exemplu friciile tale, iubirea ta.....etc

| finicu a răspuns:

Catel! Am si eu un catel si e adorabil rau! Poate o sa trebuiasca sa il plimbi de cel putin 5 ori pe zi, dar merita! Nu o sa-ti dai seama ce mult te iubeste, si mai te scoate si pe tine cineva pe afara! Telefonul nu prea ai ce face cu el, i-ati un Nokia cu care sa suni familia si prietenii ca o sa te plictisesti de un smartphone oricum.

| primejdia a răspuns:

Telefonul, crede-ma am incercat si eu chestia cu cainele, e foarte greu...trebuie sa stai tot timpul sa te ocupi de el, daca locueisti cu parintii si te pot ajuta ei in ingrijirea lui e mai ok dar daca nu, eu cred ca telefonul ar fi o alegere mai buna