| CookieTsang a întrebat:

Nu stiu ce sa fac adica.am fost cu o luna inainte sa inceapa scoala intr-o tabara si prtna mea fff buna sa aliat cu alta p care o uram impotriva mea sigh am rezistat foarte greu o saptamana cu ele doua, ptc toata ziua stateam in cabana si plangeam ( sunt sensibila si plang repede ) mai venea si un amic dea meu si ma vizita simi ridica un pic moralu. apoi mi-am dorit mult sa plec din tabara deoarece nu mai suportam. iar ele spuneau ca nu stiu ce nu pleca si cand ma linisteau ele iar incepeau sa fie dure cu mine...
acum a inceput scoala si ele s-au despartit partial, prtna mea vrand sa stea cu mine in banca, am acceptat, dar de ktva zile tot intra aia in prtnia noastra si... sincer nu vreau sa sufar din nou, adica azi la bio au stat impreuna si eu m-am asezat singura in banca iar amicului meu i sa facut mila de mine si sa asezat cu mine, faza proasta e ca toti zic ca eu si amicu meu ne placem dar nu e adevarat waiting pur si simplu.suntem amici.

si de cand am fost in tabara pana acum sunt in continuu trista nu stiu ce sa fac si mi-am pierdut si rabdarea.simt ca viata pentru mine nu mai are nici macar un sens sigh

va rog ajutati-ma cum asi putea sa redevin cookie cea vesela crying

Răspuns Câştigător
| CybeRAthlete a răspuns:

Lasale sa isi continue viata, prietenii vin si se duc toata viata... nu e ca si cum ai pierdut pe cineva cu care ai un copil sau mai stiu eu, dragostea vietii. si nu mai fi asa, ia-ti inima in dinti si trateaza orice cu indiferenta si duritate, nu te duci nicaieri plansul si sensibilitatea...
bafta

3 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Cum sa nu aiba viata niciun sens doar pentru ca ai dat peste niste nesimtite? Iar pe aia nu o mai numi prietena ta pentru ca nu este, incearca sa te imprietenesti cu altcineva pentru ca aia e clar ca te ia la misto si vrea sa se amuze. Te vazut mai sensibila si cand are chef sa rada te face pe tine sa te simti rau, mai sunt persoane din astea care nu stiu cum sa se distreze altfel. Nu e capat de tara ca ai intalnit astfel de oameni. Ba chiar este mai bine sa iti dai seama de ce fel de persoana este, ca sa stii la ce sa te astepti. Pe de alta parte, o prietenie nu presupune exclusivitate, deci poate sa fie prietena si cu tine si cu altcineva atata vreme cat nu te barfeste sau nu incearca sa iti faca rau din cine stie ce motiv. Cat despre amicul tau, se poate sa ii placa putin de tine din moment ce este alaturi de tine mai mereu, la asta de ce nu te-ai gandit? Ai putea sa analizezi putin comportamentul lui sa vezi daca este sau nu asa. Si hai, capu' sus ca nu s-a terminat lumea la "prietena" ta.happy

| MisSToXiC a răspuns:

Pa-i cookie! sa zic asa si eu sunt fffffffffff sensibila! dar daca e prietena ta cea mai buna va veni la tine! si daca tot se duce la ea fi ffffff increzuta cu ele sa vezi. iar apoi fa-o si pe prietena ta cea mai buna sa sufere sa te impaci cu prietena si sa nu prea o bagati pe ea in seama! sper ca te-am ajutat si sper ca o sa ma ajuti si tu pe mnia id meu denisa_sympy si mai vorbim! byekiss
fundita?

| Kat_6866 a răspuns:

Cred ca amicul tau iti este prieten mai bun happy cat despre prietena ta? nu te mai consuma degeaba poate ca ai pierdut-o insa ai dat peste altcineva happy