| Andreeee0098766 a întrebat:

Nu știu ce sa-i mai fac la motanul meu, mereu miauna, când nu doarme, miauna, ce pot sa-i fac?

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa te joci cu el, ei cînd miaună vor sa i bagi in seama, gîndeste te ca ai un copil mic care plînge nu te ocupi de el? Il schimbi de scutece te joci cu el, asa vrea si motanul tau sa te joci cxu el sa vada ca il iubesti, poate plînge după mama lui, fratii lui, cîte luni are motanelul si ce rasă este?

| Andreeee0098766 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Are 7 luni și este british

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeee0098766):

Joaca te cu el pupa l periaza i blănița este gri sau alb?

| Andreeee0098766 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Gri, ma joc foarte mult cu el dar seara ce sa i fac. Nu pot sa nu dorm deloc sa ma joc cu el

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Andreeee0098766):

Solutia este sa nu doarma ziua sa il obosesti si noaptea va dormii bustean, dar daca ziua doarme, noaptea are chef de joacă, doarme cu tine in cameră?

| Andreeee0098766 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Doarme unde vrea, de obicei în pat cu mine dar mai schimba

| anonimg a răspuns:

Dacă îl hrănești sănătos și la timp și îi dai și apă proaspătă și tot miaună, atunci este cazul unei urgențe la veterinar.

| Andreeee0098766 explică (pentru anonimg):

Este sănătos, mereu are mâncare și apă, are toate condițiile

| Iote a răspuns:

Poate vrea pe afara? Daca nici asa nu se rezolva, du-l la veterinar.

| Balalau95 a răspuns:

Veterinar, poate are o problema
iar, daca il hranesti corect, atunci faptul ca miauna e un lucru de care nu poti sa scapi, sau o sa ai un motan gras RAU

| Andreeee0098766 explică (pentru Balalau95):

Are mâncare mereu, nu e o problema. Nu de asta miauna sigur.

| Skarr a răspuns:

Daca miauna in continuu o face cu un motiv. Vrea mancare, apa, atentie, sa se joace sau poate il doare ceva.

| Anca1026 a răspuns:

Ofera-i mancare, apa si un loc pentru facut nevoile. Daca continua si nu e despre asta vorba, pune mana pe el, verifica poate il doare ceva, o lăbuța, sau poate ceva la burta sau la cap. Sau poate este in călduri

| Andreeee0098766 explică (pentru Anca1026):

Este castrat, dar mereu a mieunat asa

| ADYBLONDU88 a răspuns:

Baga i degetu