| Sfinnx a întrebat:

Nu stiu ce se intampla cu cainele meu..In seara asta am vazut ca tremura de parca ar avea febra.E un bichon de 2-3 luni, e fetita si cand l-am cumparat avea vaccinul gata facut.Si mai terbuia sa ii dau unu dar, nu am avut timp...asa ca nu stiu
Deci eu ..am luat un virus de la scoala si sunt bolnava de 2 saptamani am facut febra etc, apoi mama a luat de la mine si bolnava si ea destul de rau.Si imi e frica ca nu cumva sa fii luat si cainele
Adica tremura foarte tare ca si cum avea frisoane.Imi e frica doar sa nu fie bolnav sau.cel putin sa nu fii luat acelasi virus. Sper sa nu moara I don't want to see
Voi ce parere aveti.?

6 răspunsuri:
| YoCookieMonster a răspuns:

Dupa simptomele pe care le-ai insirat aici, s-ar putea ca [,] cainele tau sa fi luat un virus canin, mai degraba.Eu am avut o catea care avea aceleasi simptome ca a ta, si virusul se numea Maladia lui Caree, sau Jigodie.Afecteaza mai ales cainii pui si cainii batrani.Afecteaza toate organele, si putini caini supravietuiesc.Ar trebui sa consulti un veterinar cat de repede posibil. sad
Cumva are diaree? Daca da...Este clar!

| Anduta_1569 a răspuns:

L-ai cumparat de la pet-shop?
Daca da, e clar!

| Sfinnx explică (pentru Anduta_1569):

Nu. are carnet de sanatate si toate cele.Dar totusi. uite acum cateva minute am fost anuntata de mama cum ca ..cainele a dat afara tot ce a mancat...

| viotedy a răspuns:

Nu avea incredere niciodata de vaccinul facut de altii, ii aplica o stampila aiurea si zice ca e vaccinat.trebuie sa-l vada veterinarul sa-i ia temperatura.

| NesquikDuoSpecial a răspuns:

E posibil! (EU SPER SA NU, TOTUSI)Du-l la veterinar si tine-ma la curent! Iti tin pumnii!

| SANDRA25 a răspuns:

Daca nu se mai intampla si in urmatoarele zile inseamna ca a fost un gest pe sistem nervos catelusul meu tremura foarte tare cand este speriat sai ii este frig, caini au un sistem de aparare mult mai avansat ca al oamenilor