| nustiu_2803 a întrebat:

Nustiu ce sa fac, poate ma ajutati.De citiva ai se intimpla cu mine lucruri ciudade.Am visuri care se intimpla in realitate.Si unele lucruri ce le spun de rau se indeplinesc(de parca blestem). Cineva poate sa nu ma creada, ca si mie imi parea absurd de la inceput. Dar acum nu stiu ce sa fac.
Pliz, ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Si mie mi se intampla f des sa am premonitii. Cea mai inspaimantatoare a fost legata de tatal meu, acum 3 luni.
Cand am ajuns acasa la ai mei, in acel weekend... mi s-a parut ceva ciudat in casa. Parca plana in incapere o greutate energetica. nu stiu cum sa explic, iar eu de cate ori ma uitam la tatal meu il vedeam in sicriu. Incercam sa vorbesc cu el si sa ma uit pe pereti, ca numai asta vedeam.
Am mers apoi la bunica mea, care locuieste in zona cu mine si i-am zis : " Cred ca o sa moara tata".
Bunicaºmea a zis : " Tu esti nebuna la cap! ".

In acel weekend lucrurile nu au fost ca de obicei. In ultima zi, duminica, tatal meu imi spune sa nu plec in seara asta, sa stau pana a 2ºa zi, adica luni, ca era f tarziu si drumul dura 3 ore si sa conduc noaptea etc.
Eu am stat in dubii... dupa care am decis sa plec.
Tatal meu nu era ca de obicei ...era mai abatut...si la un mom dat mºa intrebat : " Daca as muri ai plange dupa mine? ".

M-am albit la fata instantaneu. si ca sa nu dau impresia ca am o presimtire rea iºam zis : " Eh da... ce sa-ti zic, mare paguba".
Eu cu El glumeam f mult si imi permiteam saºi zic orice.

Mai apoi am coborat la masina si el urma sa ma ajute la bagaje. Stateam in masina si vedeam ca nu mai vine... Urc sus in casa si el statea pierdut, se uita pe geam.
L-am grabit si am plecat jos... A venit la mine la masina, cand deja pornisem sa plec si miºa batut in geam saºl deschid saºmi spuna ceva.
Si mºa intrebat : " Cand ne mai vedem".
Iar am avut sentimentul ala oribil.si iºam zis : " La pastile cailor. sau ceva de genul."

Mai are rost sa spun ca.in noaptea respectiva a intrat in coma, in urma unui atac cerebral...si in 6 zile a murit?!

Poate daca as fi ramas acasa... dar in acelasi timp as fi ramas socata.
Imi pare rau insa pentru cuvintele pe care le-am zis.ca si cand nu miºar fi pasat. Dar stiu ca el a inteles ca am glumit...
Toate cuvintele mele sºau adeverit si 6 zile mai tarziu chiar era in sicriu...

De mult am realizat si eu ca vorbele mele ajung sa se implineasca.

Dupa despartirea de fostul... pot sa zic ca iºam dorit raul, fara saºmi dau seama.incostinent...vroiam sa plateasca.

A luat 4 amenzi in 2 luni si a avut 2 accidente de masina.in al doilea facand praf masina.

Asta nuºi nimic. dar mai rau mi se pare ca.toti fostii mei prieteni nu au ajuns sa se insoare niciodata.desi multi au trecut de 30 si ceva de ani...

Nu stiu daca e ceva in legatura cu mine...sau ce o fi. dar ceva e.

15 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Nu trebuie sa te gandesti la sinucidere, indiferent ce ti se intampla in viata!
Si eu patesc la fel. Odata tin minte ca am zis in gandul meu, dupa ce miºam sunat un fost si parea ciudat la telefon : " Daca e cu alta in masina, sa pateasca ceva, nu grav".

M-a sunat dupa vreo 3 ore, nervos la maxim ca a dat cu masina intrºun gard. laughing
De obicei am premonitii si daca zic ceva se intampla. Eram in liceu, prin clasa a 9ºa, 10ºa si povesteam cu colegele de cum am vrea sa murim fiecare.
Si la un mom dat ...vine randul unei colege sa zica. Si ea nu stia ce sa zic si zic eu : " Tu o sa mori in accident de masina".
Anul trecut in iarna a murit in accident de masina. Asta dupa 7 ani de cand iºam zis eu asa...Am prieteni care ma stiu de f mult timp si cand vreau sa zic ceva rau, imi spun : " Taci, ca tu daca zici ceva se intampla".

De obicei stiu daca e politie cand sunt cu masina cu mult timp inainte. I-am zis odata unui coleg ca azi o sa ia amenda si mºa sunat dupa vreo cateva ore sa ma injure laughing

| Sin a răspuns:

Un parapsiholog te poate ajuta.

| Reew a răspuns:

WOW cred ca sunteti niste persoane cu adevarat speciale!:d:-p

Răspuns utilizator avertizat
| unknownn a răspuns:

Ce varsta ai?
Ce antecedente neplacute ai avut in trecut? Ti-a murit cineva drag?
Nu te mai gandi la prostii.

| Lavinia20 a răspuns:

Si mie mi se inatmmpla partea cu viselehappylove struck bine nu toate visele unele. dar uneori mi se pare asa interesant si si eu as vrea sa stiu de ce se inatmpla asta

| Ally.Bee ♀ a răspuns:

Pai si noi cum ai vrea sa te ajutam?

| NinaY a răspuns:

De ce ti se pare ceva ciudat? Eu m-am obisnuit cu asta, nu e nimic rau. Mie mi se intampla asta de vreo 4 anihee hee Si chiar ma bucur de asta, nu ma sperie cu nimic happy Calmeaza'te si uita'te la partea frumoasa a lucrurilor happy

| Anonim21321 a răspuns:

Stiu cum e, asa patesc si eu, imi vine deodata o convorbire in minte si nu dureaza mult si se intampla, iar la vise, mai rar se indeplinesc, dar uneori mai stau si visez cu ochii deschisi chestii care peste putin timp se intampla. E foarte ciudat.nici eu nu stiu ce se intampla... poate asa e sa fie.

| nustiu_2803 explică:

Anca: te inteleg foarte bine...
Eu am vrut sa ma sinucid, dar cum vezi nu sa primit. Tata cind a afllat de asta in loc sa se comporte mai moale cu mine, el ma pedepsit cu aceia ca vara o voi petrece acasa si nu ma duc la odihna.Eu ma infuriasem si am zis ca" acei bani care trebuia sa mii dai mie sai pierzi" si ce crezi peste vreo 3 sau 4 zile nu tin minte si pierdut portmoneul(unde erau niste bani asa pentru cheltuiala si 100 euro).

| nustiu_2803 explică:

Anca:esti bravo...
O prietena dorea sashi cumpere ochelari, darin ziua ceia eu nu am putut sa merg cu ea. Ea s-a dus singura dar na gasit ce sa-i placa. A doua zi mi-a zis sa ne ducem la un magazin sa ne mai uitam, poate gasim ceva. Iam spus sa ma astepte o ora sa ma eliberez, dar ea nu a vrut si a spus ca se duce cu o amika de a ei.Eu fiind infuiata ca nu vrea sa ma astepte sa ne ducem impreuna i-am spus '"ca tu fara mine nu-ti vei cumpara ochelari" si ce crezi asa a fost cam vreo saptamana. Pina ce nu m-am dus eu cu ea.
Un fost prieten pe care il iubeam foarte tare, cei drept nu ne intilneam de mult timp, aflasem ca mai are inca 2 prietene. Dupa care eu l-am injurat si tot asa mai departe. Apoi am zis "sa te indragostesti dar dragostea sati fei departe"...si blin ce crezi a facut cunostinta cu o domnisoara dar aceia a plecat sa invete la italia. cei drept macar ca o iubeste la nebunie, dar nu scapa nici o fusta ce trece.

Aproape tot timpul pot daca zic ca va ploua sau va ninge, asa se intimpla.

Odata am zis lu prietenul meu ca nu pot ramine cu el, ca m-a sunat sora si se simte rau. Ce a fost minciuna.Shi a doua zis sora sa simtit foarte rau si nu am inteles de ce totusi... avea multe simpome, o durea capul, stomacul, vreia sa vomite, sau inflamat picioarele. Dar timp de o zi a trecut.

| nustiu_2803 explică:

Eram internata in spital cu gripa... dar la scoala o profesoara a zis ca daca no sa vin pina la sfirsitul anulkui la ore o sa ridice intrebarea sa ma exmatriculeze din caura ca am multe absente(macar ca ele sunt toate motivate)... O colega m-a sunat si mi-a spus, eu n-am zis nimic numai m-am gondit ca sa ajunga in locul mea.si in ziua cind m-am externat prof. a fost internata in spitai la fel cu gripa. big grin(asa si trebuie)

| lydd a răspuns:

Da mai multe detalii si tuwinking
poftim id-ul meu si mai vorbim:lysm_1012
sa nu crezi niciodatat in blesteme pentru ca daca dumnezeu ar ingadui sa se implineasca toate blestemele pe care oamenii ni le spun atunci ar fi rau!

| Camil_1944 a răspuns:

Ar trebui sa te faci clarvazatoare, poti scoate bani frumosi, mai ales daca lucrurile chiar se intampla si dobandesti notorietate.

| alberto_8418 a răspuns:

Stiu cum e, uneori ma chiar tem de asta, eu am mai mereu un sentiment de deja vu, totusi ma speriat faptul ca am visat ca ma lovesc din greseala la glezna si chiar asa s-a intamplat 2 zi, dar am si eu o problema aserara am gasit un mesaj in care am fost blesemat sa mor saptamana asta daca nu trimit acel mesaj la toata lista mea de mess:O fata de 12 ani nu a trimis mesajul si cand s-a dus la baie a iesit din scurgere un ochi rosu care a facut-o sa moara, iar un baiat a vrut sa manance noaptea la 00:00, a taiat painea pana la jumatate si a aparut la fereastra doi ochi si doi dinti. Parintii l-au gasit mort dimineata cu urme de dinti pe el