| vladtheripper a întrebat:

O chitara electro-acustica poate fi conectata la un amplificator de chitara electrica, si poate fi facuta sa sune ca o chitara electrica?|

3 răspunsuri:
| Nyteshade a răspuns:

O chitara electro-acustica nu o sa sune niciodata ca una electrica.

| Nyteshade a răspuns:

Iar daca n-ai amplificator chitara electro-acustica e cam... una si aceeasi cu cea acustica, caci electro-acustica nu suna mai tare decat acustica decat daca e bagata la un amplificator.

| anamariamitream a răspuns:

Da:eu mi-am bagat-o si suna ca o chitara electrica...acum nu-ti mai fa griji, ok?