| Laviii97 a întrebat:

Oare la cât timp după sterilizarea pisicii am voie sa ii fac baie?

Răspuns Câştigător
| MihaiSpeedster a răspuns:

2-3 săptămâni. Dar de ce să-i faci baie? Pisicile sunt animale curate, se spală singure.

| Laviii97 explică (pentru MihaiSpeedster):

E murdara. sa tot tăvălit pe jos. nu o pot lasa asa!

| ArmmAndArmm a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

In teorie așa e. in practică. daca i faci baie il ușurezi cu 0.5 kg. laughing

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru Laviii97):

Când a făcut operația?

| MihaiSpeedster a răspuns (pentru ArmmAndArmm):

Pentru că în timp ce-i faci baie se pijă pe ea de frică.

| ArmmAndArmm a răspuns (pentru MihaiSpeedster):

Era bine. Am un motan, are 6 ani. In jur de 3 ani, am putut sa i fac baie, chiar părea că i place. Acum doar dacă l duc spre baie, incepe să mă zgârie. Nu cred ca ai idee cât de agresiv poate fi. Având și o casă părăsită de aprox 15 ani, la 3 case de langă mine, imagineqză ți cum venea. nu puteai sa stai langa el și oriunde se aseza impuțea tot. Acum e ok, casa s-a demolat și cu toate ca doarme prin gardina, etc să știi că e chiar cât de cât curat ( măcar numai miroase fix ca un b.tar. )

| Laviii97 explică (pentru ArmmAndArmm):

Pai si pisica mea mai merge pe afara si se spală non-stop ca o pisica obișnuita si nu e foarte murdara dar ea nu poate sa se spele complet si exact cum spui tu, sta in pat, pe scaun. se mai joaca nepoții. e bine sa fie curată. oricum eu nu o săpal ca si când as băga-o in cada plina cu apa si as Uda-o complet.o spăl așa cât de cât pe blăniță, mai mult de praf. cu mare atenție bineînțeles.

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pisica nu se spala, fiindca isi face singura toaleta, spalandus-e singura! Vara pisica se atavaleset in praf dar tot ea se spala!

Dupa o asemenea operatie, cel putin 2-3 saptamanie nu se atinge si nu se spala.

| Brizbriz a răspuns:

Nu toate pisicile se spala, mai ales motanii, unii sunt lenesi rau

insa majoritatii zdrobitoare a felinelor NU le place apa, chiar daca nu au probleme in apa, totusi, se dau de ceasul mortii sa NU intre in apa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriti o amendă!

| Ka0ru a răspuns:

Dă-i cu peria foarte ușor, nu o îmbăia!

| ZokoZEW a răspuns:

O luna, Funda te roog