| Zeinbenet a întrebat:

Ofer funda celui care ma ajuta.Am cumparat azi o iepuroaica berbec german care azi dimineata a fatat 9 pui morti a fost montata cu fiul ei.iar propriatarul iepuroaicei dupa ce a fatat peste vreo 6.sau 7 ore a montato din nou cu un neozelandez alb si a sarit pe ea de 3 ori oare sa fii prins.sau ce se poate intampla cu ea

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Dacă ți iepuroaica afară, într-o cușcă, toți puii vor muri de aici încolo până dă căldură. Doi, nu dai iepuroaica la montă la propriu fiu, căci e posibil ca organismul ei să refuze sarcina, căci în natură, nici o femelă nu se împerechează cu propriul fiu!
Trei, nu văd graba cu care a fost dată la iepuri la câteva ore de la naștere. Ar fi de mirare să fi rămas grea!
Eu știu că vrei să câștigi bani din vânzarea puilor, dar forțând iepuroaica, s-ar putea să o omori!
Ia citește pe google despre reproducerea la iepuri, perioada dintre sarcini.
Despre, faptul că iarna trebuie ținuți în grajd, magazia făcută cotețul păsărilor.

| Zeinbenet explică (pentru romeo78):

Nu eu am dato la monta.Proprietarul mi-a zis ca a inperecheato cu fiul ei a fatat 9 pui morti si la cateva ore dupa ce a nascut a dato la monta eu am cumparat-o de la el

| romeo78 a răspuns (pentru Zeinbenet):

Proprietarul, e om fără scrupule! Oricum, indiferent de situație, încearcă să o ți undeva în interior. Nu afară. Iar, dacă fată pui din nou, vii sau morți las-o o perioadă liniștită. Măcar o lună!

| Zeinbenet explică (pentru romeo78):

Mersi mult sper sa nu gii ramas gestanta

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Puii aia nu au murit cumva de frig? De unde stii ca s-au nascut morti?
Iepuroaica nu se ocupa tot timpul de ei. Nu e ca alte animale are sta tot timpul cu puii ei. Doar cand le da sa manance atat iar acum ca e iarna, ingheata de frig.
Eu am o iepuroaica care a facut doi puiuti dar au inghetat de frig.
Nu prea e ok sa dai iepuroaica la monta la cateva ore dupa ce a nascut.