| fvck2019butstillhere a întrebat:

Ok, cum fac rost de o autorizatie si un spatiu suficient de mare incat sa pot sa-mi iau un leu/tigru/puma sau macar o vulpe polara?
Hai ca dau si funda. xx

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă înființezi o grădină zoologică.

| Bizon95 a răspuns:

Iti faci gradina zoologica
NO SHlT
NUMAI gradinile zoologice pot detine animale exotice in tara asta, nimeni si nimic altceva
sau iti iei o pisica dinasta, care arata ca un tigur:
https://innewsweekly.com/......-leopards/

| Felys a răspuns:

Poate in alta tara, la noi nu e voie

| Sonia822 a răspuns:

E interzisa detinerea animalelor exotice, amenda e uriasa. Ia-ti o pisica, papagal, caine, dihor. TIa-ti dihor, na, au putini oameni. Gasesti la pet shop

| Sonia822 a răspuns:

Poti insa sa-ti faci gradina zoologica privata. Asta nu e interzis. Tai bilet, platesti taxe.