| nuspuncinesunt2 a întrebat:

Ola TPU! Deci,pun si eu intrebare si imi asum faptul ca va voi auzi cum ma injositi. Deci,hai,sa va aud cum vorbiti rolling on the floor)).
E legal sa ai ca animal de companie un pinguin? M-ar interesa un,, Pinguin Albastru".Nu, nu traieste la poli si din cate am inteles rezista si la caldura si se ataseaza si de oameni.

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Poti detine animale salbatice numai daca primesti autorizatie, iar ca sa o primesti trebuie sa intrunesti niste conditii. Deci raspunsul mai pe scurt este: nu.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este specie protejata. Deci, nu.

| sierra1 a răspuns:

" imi asum faptul ca va voi auzi cum ma injositi"

nu e vorba de asta, e vorba că nu i-ai asigura animalului condițiile optime de viață deci ți-ai bate joc de el (asta in primă instanță)