| PsyhoChild a întrebat:

Pasare sau hamster?
Voi ce ati alege ca animal de companie dintre cei 2?
Pasăre(papagal, Vrabie, etc)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hamster, că nu face zgomot ca pasărea.

15 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Pisica

| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Hamster. Vrabia nu e animal de companie.happy

| PsyhoChild explică (pentru Aasdfghj):

Am zis la misto ca nu mai stiam nume de pasari

| Werrich a răspuns:

Am avut hamster, a ros cablul de telefonie

| Ofiintă a răspuns:

Momentan nici unul, nici altul.
Insă, în trecut am avut hamsteri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As alege hamsterul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut porcusori de guineea. Nu mi-au placut niciodata pasarile ca pet, dar acum am ceva pasari care viziteaza.

| Michaeel a răspuns:

Am avut si pasare si hamser si nici unu nu mi-a placut.Mai bine un caine sau o pisica.Parerea mea.Dar daca ar fi sa aleg dintre cei doi, mai bine un hamster.

| Cksihja a răspuns:

Animal în colivie, mai bine crești o plantă că tot același lucru e.

| Andresso a răspuns:

Mai bine o rață.

| Jokers666 a răspuns:

Mai bine papagal ca il invat ultimul hit lui Nicolae Gusa

| Anonim0506 a răspuns:

Am pasăre ca animal de companie is e super enervanta, face mult zgomot, se culca pe la 9 seara și se trezește la 6 dimineața și face zgomot de trebuie sa o duc într-o camera separata ca să pot sa dorm. Ia-ți hamster

| Serghei1722 a răspuns:

Hamster sincer.E mai drăgălaș, am avut și eu happy

| EuSuntOmul a răspuns:

Maimuta

| lintemaria a răspuns:

Daca nu ai asa de mult timp liber sau nu vrei sa cureti cusca asa des, o pasare ar fi cea mai buna alternativa. Custiile hamsterilor trebuie curatate mult mai des, si costurile asternutului si ale nisipului pe parcursul timpului se aduna destul de mult, deci o pasare ar fi mai ieftina. Depinde si cat de mult vrei sa interactionezi cu animalutul, eu am avut si papagali perusi si hamster si hamsterul a fost mult mai calm si mai jucaus. Trebuie si sa te documentezi mult pentru hamsteri, sunt putin mai fragili decat pasarile