| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care aveţi pisici : Cum le-aţi dezvăţat de obiceiul de a se căţăra pe voi? A mea are 2 ani şi încă sare zilnic pe spatele meu când are chef de joacă şi mai e şi destul de dolofană. Plus că sunt toată zgâriată pe spate mai tot timpul.Am încercat să ridic tonul, dar nu prea mă bagă în seamă. Crede că doar mă joc cu ea.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Vikaa a răspuns:

Cumpara-ti un pulverizator, sau cum ii zic eu, PUF-PUF, asa facea si una din pisicile mele, cand tot am certat-o si i-am dat cu puf-puf a incetat.

Răspuns utilizator avertizat
| Meeownica a răspuns:

Buna!
Iti recomand sa citesti urmatorul articol: https://www.meeownica.ro/2019/02/09/de-ce-cauta-pisicile-atentie/
Meeow! :)