| anne0006 a întrebat:

Pentru cine are hamster:as vrea sa imi cumpar unul,dar daca ma va musca, va fi periculos? povestiti-mi din experienta voastra!
si nu mintiti! funda!

5 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Buna.
Am avut cand eram mai mic 2.
Unii mai musca(daca ii cumperi prea maturi)altii nu musca deloc.
De obicei sunt foarte prietenosi si distractivi, dar ziua trebuie sa-i lasi sa doarma.
Ia-ti unul si vei avea o experienta proprie.

| AtateaConditii a răspuns:

Depinde ce hamster iei, cu ce personalitate. Intodeauna cand te vei duce sa cumperi si intrebi vanzatorul daca musca el va spune categoric: NUUU, minciuna normal numai ca sa isi vanda marfa. Eu mi-am luat pereche, femela m-a muscat dar masculul era super bland. Daca iei pereche din acelasi loc unde s-au cunoscut nu o sa se bata intre ei. Daca il sperii sau il atingi cand el nu isi da seama te va musca. Prima data baga mana ca sa te miroasa, vezi ca e tare smecher, cand te musca nu ai cum sa eviti lucrul asta pentru ca sunt foarte rapizilaughing. Te sfatuiesc sa iti iei mascul.

| MihaiGe a răspuns:

Sigur daca ii iei de mici nu te vor musca dar fi atenta sa nu cumperi vreo rasa " turbata".

| Madallina3 a răspuns:

De obicei ei sunt foarte prietenosi, asa ca poti sa-ti cumperi fara griji!;]

| qiuqqqi a răspuns:

Sunt foarte prietenosi si cu siguranta au spirit de evadare eu de exemplu i-am scapat in camera si i-am prins cand le-a fost foame intrand singuri in voliera dar daca iti vei lua 2 un mascul si o femela mai bine nu... se inmeltesc foarte intens odata la 2 luni cel mult si fac cel putin 3-4 pui ajungand pana la 7-8 dar in concluizi iti recomand unul...