| TomyBrave2019 a întrebat:

Pentru cunoscătorii de animale: la un chihuahua îi fac bine semințele? Întreb pentru că unele alimente deloc. Strugurii, ciocolata, alunele, știu că nu sunt ok dar semințele de floarea soarelui?
Dau fundă! Mulțumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| Goete a răspuns:

Da, câinii pot mânca semințe de floarea soarelui fără probleme, cu condiția să fie hrăniți cu moderație și cu grijă strictă. Când semințele de floarea-soarelui sunt hrănite câinilor într-o cantitate adecvată, semințele de floarea-soarelui pot spori sănătatea câinelui dvs. datorită multitudinii de vitamine și minerale pe care le conțin.19 sept. 2017

https://topdogtips.com/can-dogs-eat-sunflower-seeds/

15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Caini nu au voie ciocolata, Strugurii,alunele,cu semintele nu cred ca sunt digestibile, nu au evoluat in asa fel, dai carne sa mance e carnivor nu are nevoie de carbohidrati asa multi ca noi, sfatul meu dai carne de peste, pui, porc, curcan, nu prea sunt pro mancarea pentru caini

| TomyBrave2019 explică (pentru RAY):

Îi dau carne cu boabe. Dar a mâncat câteva semințe și voiam să știu dacă este ok. Îi plac multe. Mănâncă și supă, orez, orice. Este ok

| TomyBrave2019 explică (pentru Goete):

Ok. Mersi

| RAY a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Tocmai acum m-am interesat si eu despre metabolismul lor, practic ca tu sa fi ca catelul tau trebuie sa nu consumi carbo intri in ceztoza

| TomyBrave2019 explică (pentru RAY):

Deci nu e bine carbohidrați?

| RAY a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Pentru caini nu mult, e ca daca tie ti as da doar grasimi si proteine, dar cu limita e ok

| TomyBrave2019 explică (pentru RAY):

Ok. Mersi.

| Goete a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Da, câinii pot mânca semințe de floarea soarelui fără probleme, cu condiția să fie hrăniți cu moderație și cu grijă strictă. Când semințele de floarea-soarelui sunt hrănite câinilor într-o cantitate adecvată, semințele de floarea-soarelui pot spori sănătatea câinelui dvs. datorită multitudinii de vitamine și minerale pe care le conțin.19 sept. 2017

https://topdogtips.com/can-dogs-eat-sunflower-seeds/

| Goete a răspuns:

De ce vrei sa dai mancare de hamster plus ciocolata, la un caine?

| TomyBrave2019 explică (pentru Goete):

Ce? Eu ziceam că nu îi dau ciocolată pentru că nu e ok la câini. Iar semințe el a mâncat și a vrut.

| Goete a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Ce glumet esti. Da-i semintewinking
Si ciocolata ai dreptate, nu e buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,sunt.Uită-te aici:
https://cutzucutzu.com/......chihuahua/

| TomyBrave2019 explică (pentru anonim_4396):

Deci sunt ok de mâncat în cantități mai mari? Pentru că îi plac. Nu am găsit vreun site care să ajute concret.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Trebuie să fie hrăniți cu moderație, nu în cantități mari.

| anonim_4396 a răspuns (pentru TomyBrave2019):

Deci da,au vie să mănânce semințe,dar trebuie să nu le dai în cantități mari,le face rău, nu sănătatea, ci reproducerea.În rest, dacă le dai, e ok

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Totuși,dacă vorbesc greșit, nu încerca asta, deocamdată, deci informează-te