| Crisstinayy12 a întrebat:

Pentru veterinari și iubitori de animale. Din păcate am o pisica la bunici și nu putem să o ducem la veterinar pentru că este în sat. E angora turceasca, când am primit-o avea trei săptămâni și i-am dat cu siringa lapte, motanului. Era vaccinat dar avea niste purici : roșii, negrii. Când a crescut mai mare, bunicii au dat-o cu spray de purici, să nu se mai scarpine și să i cada parul. Acum nu mai are purici dar tot ii cade blana. Am observat că si el si-o trage. Acum aproape nu mai are blana...și nu știu exact daca de linge des, nu prea am Urmarit-o dar poate că da... Noaptea, nu știu ce face, doarme, dar nu mai in casa. Dimineața, bunicii au vazut-o șchioapă și nu umbla cu o lăbuță. Bunicii au dat-o cu spirt și a durut-o și mai tare și a "zbierat". O sa i treacă aceasta problema cu lăbuță? Spun că acum are 11 luni și nu a mai fost vaccinata, cum se cere ( o data la 6 luni). Nu e surda și vede bine. E posibil sa moara? Ce ar trebui sa fac? un sfat, ceva? Mulțumesc.Și îmi poate răspunde cineva?

1 răspuns:
| Ciubotariu_Teodora_1999 a răspuns:

Chiar nu este medic veterinar in sat? Imi pare rau.dar nu-mi vine a crede.