| Sabinutzapeipei a întrebat:

Perusica mea mănâncă hârtie si putin plastic când îi dau drumul prin casa. Ce pot sa fac ca sa nu mai mănânce?
P.S.

5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Cred ca o deranjeaza stomacul, sa pui o cutiuta cu nisip, sa manance pentru a calma stomacul si pentru digestie! Asa cum fac gainile, vrabiile si pitigoii fac asta!

| Andreea213 a răspuns:

Si perusii mei fac la fel. Nu te speria, am auzit ca e ceva normal.

| BeautifulSunflower a răspuns:

Ti as fi recomandat sa pui piper pe locurile unde mananca, dar la papagali e exclus. Poate daca ii cumperi os de sepie pentru papagali si ii pui in cusca nu mai simte nevoia de hartie.

| untu a răspuns (pentru BeautifulSunflower):

Piperul e bun pentru viermi si paraziti!

| BeautifulSunflower a răspuns (pentru untu):

O fi, dar ma gandeam ca la papagali e toxic. De ex, la catelul meu care manca de pe masa, dupa ce terminam de mancat puneam piper si el n a mai mancat si s-a dezvatat. La asta ma refeream.