| bokorrobert1999 a întrebat:

Pisica mea a facut 5 pui 3 au murit si al patrulea e pe moarte e ciudat cum moare un altul moare o zi dupa ce credeți ca e asta

8 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Daca pisica e la prima fatare asa se mai intampla, fiindca nu stie ca se ocupe de ei.

| ElenaSA a răspuns:

Medicul crede. Daca-l duci la medic. Daca nu, va muri si asta. Poate ca are paraziti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar ce se intampla? Le da sa suga?

| prizeFTW a răspuns:

Poate pisica are vreo boală şi alăptându-i le dă şi lor virusul, şi cum sunt pui pot muri foarte repede.Nu mai lăsa pisica să alăpteze puii, dă-le cu seringa lăptic, ce să faci? sad. Cheamă şi un veterinar. Poate nu le-a luat cordonul umbilical de pe faţă, nu ştiu vezi şi tu dar cheamă veterinarul. Succes cu sufleţelele.

| AlexAleex a răspuns:

Daca nu ii alapteaza clar ca ei vor murii.

| ligiligi a răspuns:

Buna!
Poate pisica are un virus in ea si ii contamineaza si pe ei.
Sau poate nu i-a fatat sanatos si pisicutii au probleme de sanatate sau poate pisica nu ii ingrijeste bine, nu le da sa suga sau s-a mai intamplat ca pisica sa se puna pe pisici si sa ii omoare.
Pune-i in ceva moale si da-le cu seringa sau cu un biberon in gurita lapte ca daca te bazezi pe mama...o sa moara si cei 2 ramasi.
Daca nu reusesti altcumva du-te cu ei la un veterinar si du si pe mama lor.
Succes si sper sa nu moara si cei raamasi!

| bokorrobert1999 explică:

Ea e la prima fatale si nu prea le-a dat sa suta tata doar acum cand 3 au murit a început sa stea cu ei

| DopeNope a răspuns:

Ii alapteaza? daca da cheama un veterinar