| alexalexandrusincerul a întrebat:

Pisica mea a inghitit un betisor de urechi cu care a vrut sa se joace.E periculos? Ati patit vreodata?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă nu ne aburești, pisica aia moare de n-o duci ACUM la vet!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, e periculos, se va bloca in stomac.
Daca ai noroc, il va vomita.
Daca nu, trebuie dusa la un veterinar bun, care il poate extrage (pe gura sau prin operatie, nu stiu).

| alexalexandrusincerul explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Mai e cazul sa imi fac griji daca au trecut deja 4 ore? Ma gandesc ca l o fi scuipat fara sa o vad eu.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru alexalexandrusincerul):

Da. Problemele ar putea aparea dupa mai multe ore/zile.

| iulia0514 a răspuns:

Fugi la veterinar! Ce mai aștepți?

| AvakinAndrei a răspuns:

In mod normal nu ar trebui sa îl înghită! Nu este prea bine, deoarece stomacul se chinuie sa îl digere, de asemenea pot apărea dureri de stomac mai puternice. Îți sugerez totuși sa te duci la veterinar. Aici eu doar ti am spus ce se poate intampla, acum nu bag mâna in foc ca va ajunge la deces. Multă sanatate!