Întrebare recomandată | ofataoarecare120 a întrebat:

Pisica mea a înghițit un elastic de par și nu știu ce sa fac. Nu-i niciun cabinet veterinar deschis acum. Un sfat?

8 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Asteapta sa vezi cum se manifesta, Dacă nu are nimic inseamna ca il va elimina.Dar probabil e mic daca a putut să îl înghită fara sa i se para ca nu e ok si atunci cand isi va face nevoile il va scoate.
Dacă nu încearcă maine la veterinar.

| Catrice a răspuns:

Il scoate ea pe una din părțihee hee

| Invictusman a răspuns:

Nu o sa moara pana mâine, o duci mâine la veterinar.
Pana atunci vezi din când în când cum se simte.

| Sophieka a răspuns:

Ce fel de elastic era? Daca nu se simte rau, cred ca va fi bine cel putin pana maine. Nu stiu de unde esti, dar in multe orase, exista posibilitatea de a contacta in urgenta un veterinar, dar costa aproximativ 150 lei doar faptul ca se deplaseaza in afara programului la cabinet, apoi vin taxele pentru consultatie si ce proceduri mai urmeaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are reacții adverse? Dacă nu, se descurcă ea.

| blairelovesmusic a răspuns:

Cât de mare este acel elastic? Dacă e mare se va îneca cu el şi va muri.

| SmaraldAlbastru a răspuns:

Nu-ți face griji. Elasticul va fi eliminat foarte ușor la litieră.

| Julia1188 a răspuns:

Daca nu poti da un raspuns care sa ajute, abtine-te.