| BlackNight21 a întrebat:

Pisica mea a nascut și pe pui ii lasa, nu vrea sa stea lângă ei, de ce?

Răspuns Câştigător
| Felys a răspuns:

Daca e la prima fatare insemna ca nu are experienta si nu stie ce are de facut, posibil ca puii sa nu supravietuiasca.Nu are rost sa ii hranesti tu pentru ca nu cred ca vei stii cum sa o faci si sunt mult prea mici si trebuie experienta pentru asa ceva.Mai bine mai incearca sa tii pisica cu forta langa ei si pune-i sa suga, poate reusesti pana se prinde si ea ce are de facut. Daca nu, asta e, nu sunt primii pui de pisica care mor pentru ca mama i-a parasit

8 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Ati pus mana pe ei?

| BlackNight21 explică (pentru sofisis):

Nu, o născut acum 1 zi

| ThyDoom a răspuns:

Ba da vrea. Însă are nevoie să mai și plece. Cât timp se întoarce să-i alăpteze e ok. Felinele în general sunt foarte materne.

| Emanuel9598 a răspuns:

Salut, motivele pot fi diverse oricum incercati să creșteți puii singur daca nu mai sta langa ei. Alaptatii până când "fac ochii" și pot să mestece ceva solid. Pentru alăptare recomand cu seringa sau cu o mănușă umpluta cu lapte a căror buticuri a degetelor sunt găurite.

| BlackNight21 explică (pentru Emanuel9598):

Nu au ochii deschiși și nu au nici par pe ei

| sofisis a răspuns (pentru BlackNight21):

Ii alapteaza?

| BlackNight21 explică (pentru sofisis):

Nu

| sofisis a răspuns (pentru BlackNight21):

Daca nu ii alapteaza deloc e o problema. Va trebui sa le dati voi lapte cu biberonul