| 1123152525 a întrebat:

Pisica mea a plecat de acasa de 5 zile si inca nu s-a intors!
Sa ma ingrijorez?
P.S este motan si are in jur de 8 luni

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate și-a găsit vreo pisicuță, vine el.
Pa, pa.

| ladypink1 a răspuns:

Pai mai asteapta si daca to nu vine, accepta situatia big grin

| aladinbeci a răspuns:

In perioada asta pisicile umbla sa se imperecheze. Eu sper sa nu i se fi intamplat ceva rau motanelului si sa revina acasa sanatos.

| viotedy a răspuns:

E indragostit.se intoarce.

| MadalinG99 a răspuns:

Stai la tara? cautal

| MadalinG99 a răspuns:

Strigal

| Alphabeat a răspuns:

Daca spui ca a plecat de 5 zile asta poate insemna ca:
1. In cel mai groaznic caz a murit calcat de o masina sau mancat de un caine (ca de foame/ sete nu cred, ca s-o fi descurcat el sper)
2.S-o fi dus sa isi caute gagica
3. Pisicile mereu cunosc drumul spre casa (nu dupa vaz ci dupa simt). Am fost sa cumpar un pisoi de vreo 3 saptamani, la 20 km de casa si a disparut si m-au sunat tipii aia cum ca s-a intors la ei.
6. Daca nu apare dupa 5 zile atunci nu cred se va mai intoarce.

Sper ca te-am ajutat (intr-un fel sau altul) Bafta in cautarea lui!

| Aldercy a răspuns:

Bună!
Şi motanul meu a fugit, dar după 7 zile l-am găsit în scară, stătea chircit şi era slab şi murdar...
Sper să se întoarcă, dacă nu pune afişe prin oraş.

| Lorena0189 a răspuns:

Sa nu iti faci atatea griji.Si eu am 2 pisici o femela de aproape 3 ani si un mascul de aproape 2 ani si nu a plecat de acasa + ca acum este sezon de imperechere si unii motani pleaca de acasa.Al tau va revenii poate cu mici rani. Succese si roaga-te seara pentru el inainte de culcare.

| ilie98 a răspuns:

Pai in luna asta fac sex ca sa faca pui vine el peste 4-5 zile si al meu e plecat

| catalin055 a răspuns:

Aceeasi problema mereu disparitia pisicilor acum este timpul lor sa plece dupa pisici daca nu vine in 1 saptamana jumate cauta sa iti iei altu bafta

| gabytza2013 a răspuns:

Nu te ingrijora inca...e perioada lor de imperechere

| Lili767845 a răspuns:

Al meu a plecat 6 zile. Cauta-l prin cartierul in care stai. Eu l-am gasit pe al meu. Insa acum a plecat iar, de 2 saptamani n-a mai venit si il caut dar nici urma de el. De data asta nu cred ca voi mai avea noroc sa il gasesc sad

| Oana_Ony_1989 a răspuns:

Nu vreau sa te ingrijorez, dar daca este plecat de 5 zile si are doar 8 luni, sunt 60% sigura ca l-a luat cineva; sunt 40% sigura ca a fost mancat de un caine sau a fost calacat de masina.crying

| Lopez a răspuns:

Daca iti iubesti motanasul... de ce nu? Si eu am o pisica si tin foarte mult la ea. nu stiu ce m-as face fara dinsa. chiar e super sa ai o pisica in special mica si jucausa!