| anonim_4396 a întrebat:

Pisica mea are 11 luni si m-am hotarat, acum cateva zile in urma, sa ii mai dau laptic. insa a doua zi i-au aparut niste pete albe intre urechi si ochi. Sa fie oare vorba doar de o alergie?

4 răspunsuri:
| sufletzel a răspuns:

Ba da, si pisicile si cainii pot fi alergice la lapte. De fapt au intoleranta la lactoza, o chestie pe care o contine laptele. K sa fii sigura poti sa-i mai dai o data putin lapte prospat si cald cand isi revine si daca pateste la fel, vei sti cu siguranta ca are intoleranta la lactoza si ca nu trebuie sa-i mai dai niciodata.

| DidiChanx3 a răspuns:

Nu asa am patit si eu cu pisica mea iau apratut si ei niste pete si dupa un timp au trecut pisicile nau cum s afie alegice la lapte dar daca vrei poti so duci la un control daca vrei sa fi sigura happy

Nu stiu sigur dar nu ii mai da o vreme lapte. da-i altceva
mancare de pisica, carne orice si daca petele dispar inseamna ca a facut o mica alergie

| lorry_3345 a răspuns:

Mi se pare extrem de dubios si neobisnuit ca o pisica sa faca alergie la lapte poate ca laptele nu era bun incerca sa il incalzesti putin dar nu tare si mai incearca daca se simte rau nuii mai da o perioda si du-o la veterinar daca nu continua sai dai lapte face binewinking