| tomcat a întrebat:

Pisica mea in vârsta de 6 ani a început sa se urineze pe covoare,mentionez ca e castrata si a stat doar in casa, ce ma fac cu ea?

Răspuns Câştigător
| LaraClarice a răspuns:

Schimba-i litiera și încearcă să îi cumperi, pentru o perioadă, altfel de așternut. Bentonita sau ecologic. Posibil ca litiera sa fi prins miros și să o deranjeze, pisicile sunt animale foarte curate și au mirosul mult mai bine dezvoltat fata noi. Chiar daca tu nu simți nimic în neregula, ea poate sesiza.
Spuneai că are 6 ani, la vârsta asta unele pisici dezvolta afecțiuni la rinichi, ceea ce le face sa urineze des. Posibil sa nu se poate abține, urinările dese sa fie accidentale.
Cel mai bine ar fi sa o consulte un medic veterinar.

4 răspunsuri:
| SPECTOGRAFIE a răspuns:

Pampers happy

| RobertVasileAlexandrescu a răspuns:

Nu este nicio problema, stai linistit/a. funda?

| tomcat explică (pentru RobertVasileAlexandrescu):

Cum nu este nici o problema, spal covoarele zilnic?

| tomcat explică:

Urineaza pe unde are chef si in litiera, are asternut de silicat de cand e ea, totul curat, nu stiu de ce face asta, stie ca e vinovata si ma evita.