| Clamidia a întrebat:

Pisica mea își face nevoile pe covor.
Ce pot face sa nu-și mai facă nevoile acolo?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa-i cumperi o tavita si nisip, special pentru ea.
Si evident, sa nu uiti sa-i lasi usa deschisa la baie, acolo unde tii ladita.
Daca a facut treaba mare, imediat trebuie curata ladita, fiindca nu mai merge inapoi faca si pipi si atunci va face pe covor.
Lipsa de atentie cu animalul, il fac sa urineze si sa-si faca nevoile peste tot.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sa arunci covorul

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Speli covorul cu oțet si ea va simtii mirosul si va pleca, sau dai pe covor cu spray de tântari, sau de muste.

| gabicoo a răspuns:

Renunti la pisica!

| Zuzu1991 a răspuns:

O BATI, RAU... LA CAP
ceva de genu: "baaaaaaaaaaaa, cum iti permiti tu sa imi strici covorul, da pana cand, las' ca iti arat eu tie, vin cu fratii mei de peste Prut, inarmati cu bate, lanturi si sabii ninja, o sa vezi tu... DAAAAAAAAAA PANA CAND"
apoi, EVIDENT (tot evident) cauti pe google
https://www.google.com/......ps?/search
insa te rog sa o bati LA CAP mai intai... TE ROG :D

| Legion7X a răspuns:

Ca greu cu pisica, cred că trebuie o tăvită cu nisip, sau lăsată des afară. Câinele meu, se duce la ușă, și este agitat dacă își face nevoia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.

O cutie cu nisip va rezolva problema, cutia cu nisip este ca și WC-ul pentru noi oamenii, desigur că poți folosi nisip cumpărat care conține ceva ce va atrage pisica pentru a-și face nevoile acolo sau nisip normal, in ambele cazuri trebuie să-ți dresezi pisica să se obișnuiască cu noul WC.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O poți duce la dresaj.

| InYourPants a răspuns:

Nu are tavita cu nisip? Ar trebui sa faca instinctiv acolo

| Gabriel2424 a răspuns:

Foarte simplu, o tavita cu nisip cumparat de la magazin sau merge si ala din curte, dar cel special atrage mirosul si e mai bun si îi arăti pisicii unde este si ea cand va avea nevoie se va duce, asta e tot.

| REMiXPaLTaLK a răspuns:

Iti cumperi o tava intinsa mai mare din plastic - la marime cam de 4 ori cat pisica si ca inaltime a tavii cam de 2 degete, pui nisip din acesta ce se foloseste in constructii si apoi cu un servetel uscat din acelea gen servetele nazala presezi cu servetelui pe covor pana urina pisicii intra in servetel - apoi ai dai servetelui pe la nas de cateva ori mai fortat si o apuci de ceafa si o duci la tava cu nisip si o ocarasti putin si ai arati bataie cu degetul si tot acolo pe tava ai mai dai tot fortat cu servetel pe la bot - apoi pui servetelui pe nisip si o lasi in pace. Tavita sa fie pusa undeva intr-un colt in camera unde este usa de la balcon sau ceva asemanator. Urmatoarea urinare pisica acolo o va face de frica sa nu ai mai dai pe la bot cu servetelul iar, ha ha.

Răspuns utilizator avertizat