| Catwomen123456 a întrebat:

Pisica mea nu se simte bine, ieri a varsat un tub de solutie de sters podeaua si a inceput sa alunece pe ea. Nu a baut sau lins din ea.
Chiar nu stiu problema. Stie cineva ce poate avea?

Răspuns Câştigător
| Isofache_Claudia_1984 a răspuns:

Pisicuta nu a lins pe jos dar si-a lins labutele si a inhalat substanta otravitoare. Sa o duci de urgenta la un doctor!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pisica ta s-a otravit cu solutia de sters podeaua pentru ca, desi nu a baut, a trecut cu labutele prin ea si apoi ea si-a lins labutele, inghitind solutia respectiva. Fuguta cu pisica la veterinar sa-i dea medicatie ca sa o salvati!

| gelu1970 a răspuns:

Si dupa ce a alunecat, cum crezi ca s-a spalat?
ce bine i-ar prinde sa o duci la un veterinar bun.

| Idkidk a răspuns:

Mergi la veterinar cu ea!

| AliGab a răspuns:

Poate s-a lins pe corp, iar blana fiind impregnata cu acea solutie, este foarte clar ca pisica ta a ingurcitat acea solutie cand si-a curatat blana (asta daca nu ai spalat-o tu inainte). Solutie pentru starea pisicii tale nu am, dar iti doresc sa fie bine.

| Catwomen123456 explică:

Nu as crede ca sa lins fiindca am spaloto imediat, dar mersi oricum pentru ajutor.

| addictedtohim a răspuns:

Am doua sfaturi :
1) Mergi cu pisica la veterinar
2) Dăi să beie chefir...o sa-i ajute (cel putin pisicei mele i-a ajutat )

| Wildflower a răspuns:

Buna! E posibil sa fi inhalat acea substanta si sa se simta rau...bea apa? mananca? Daca nu isi revine pana in ziua urmatoare, o duci la veterinar!