| Cebuc_Carmen_1962 a întrebat:

Pisoiului meu îi curge nasul și cred că are și febră.
Cum îl pot trata?
Mulţumesc!

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Poate e răceală/viroză. Încearcă să-l duci la veterinar, măcar pentru o injecție, două. Pe urmă, poți continua tratamentul, acasă, cu tablete, pe care ți le oferă.
PS. Să nu-i dai apă rece!

| vocea a răspuns:

Lapte cald si multa dragost, pisiciile au un sistem imunitar mai bun ca al nostru

| LexiEla a răspuns:

Eu stiam ca daca au nasul umed e sanatos. In orice caz, daca tu crezi ca nu trebuie sa chemi veterinarul, dai mancare calda, mai diversificata, si poti chiar sa ceri vitamine la magazinul de animale.

| KenNine a răspuns:

Ce dragut din partea ta. Putini oameni fac aceste fapte bune pentru animalele lor.Respect total. Daca puiul e mic poate nu-i invatat cu temperatura scazut si trebuie dat mult lapte caldut. Daca e mai mare poti incerca lichide(bors, ciorbe, sau mancaremoale, etc)Dar daca nu-i trece trebuie sa cauti repede un veterinar.