| claudiu_bmx a întrebat:

Poate fi vulpea un bun animal de companie? Mi-ar placea o vulpe in curte, ca idee big grin

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

NUSH ce sa sp.Mai bine i-ati un catelbig grin

| Ben. a răspuns:

Mi-e teama ca n-o s-o poti dresa sa pazeasca gainile.

| kh1ss a răspuns:

Dupa parerea mea nu este un animal de tinut pe langa casa :p mai ales daca mai ai gaini... sau alte animalutze :d

| RamonaMn a răspuns:

O vulpehee hee
Sa stii ca [,] daca ai pui, gaini, curci etc. o sa "scap" de ele daca alegi vulpea ca animal de companie. big grin

| andi a răspuns:

Da! atunci cand e pui, poti si un tigru, urc, etc... dar cand vor creste mari degeaba s-au obisnuit cu tine k apare instinctul animalic...acum e tot mai frecvent la oameni

| Wtf9000 a răspuns:

O vulpe ca animal de companie? lol. Nu prea cred ca o sa stea, dar poti sa incerci. big grin

| buburutza a răspuns:

De ce tocmai vulpe? De fapt sunt persoane care au ca animale de companie porci, asa ca ce ma mai mir! Incearca si spune-ne si noua.

| Elena0210 a răspuns:

O vulpe? nu cred ca e o idea prea buna

| tukhey23 a răspuns:

Iti recomand filmul:'Vulpea si copilul (2007)'. E un film francez si e tocamai ce tu ceri... sper sa apuc sa il vad si eu, si apoi sa imi iau o vulpe happy

| mad a răspuns:

E posibil sa fie protejata de lege...nu cred ca ai voie in primul rand sa tii o vulpe, sau un urs...la politia si legile noastre e posibil sa faci puscarie ca ai rapit o vulpe din mediul natural...plus ca daca o scapi, aia face ravagii pentru ca e salbateca... Sfatul meu e sa-ti iei un caine vagabond care seamana cu o vulpe, sunt destui.

| Teardrop:] a răspuns:

Nu prea cred.mai bune cumapara-ti un catelus sau o pisica.

| anarchy a răspuns:

Vulpe de ce vulpe si nu un caine, un caine e un bun animal de companie dar o vulpe nu as prea crede

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da. Si ii face foarte mare placere compania puilor si a gainilor happy

| guralivul a răspuns:

Eu stiu ca e buna de companie! dar numai pentru doamne si in special cea argintie.are blana mai cool.(guler, caciula.etc)

| Black & Blue a răspuns:

LoL.vulpe laughing... poti sati 'cumperi' o vulpe laughing... dar ai sa vezi ca nu miroase a florile din parc rolling on the floor