| xxldk a întrebat:

Poate sa imi zica si mie cineva cum dresez cainele daca da cineva in mine sa sara sal muste sa ma apere? mersi frumos

2 răspunsuri:
| Robyi a răspuns:

Pai la inceput trebuie sa incepi cu un manechin sau ceva de genul...Incearca sa-l faci sa sara la el s-apoi da-i o bobita de ciocolata sau ceva ca sa stie ca a facut bine si asa va face in continuare ca va sti ca va primi ceva.
Depinde si de inteligenta cainelui. De preferat, pentru aparare e bun cainele lup sau unul de vanatoare... Sper ca te-am ajutat tongue

| xxldk explică (pentru Robyi):

Mersi am sa incer, da este de vanatoare ii dog argentinean