| blairelovesmusic a întrebat:

Poate un om cu un salariu de 1500 de lei noi sa aiba un animal de companie?

16 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate, dacă este mic, animalul. De exemplu un papagal. Sau acesta nu este un animal?

| Simpatic a răspuns:

Depinde de animal, daca nu vorbim de un caine talie mare care necesita sa-i dai multa hrana, nu vad de ce nu ai putea sa intretii un animalut, dar depinde despre ce animal vorbim.

| Catrice a răspuns:

Mișto întrebare laughing

| Zuzu1991 a răspuns:

Ce animal de companie?!?
un cal... NU, EVIDENT
un gandac (DAP, unii ii vad ca animale de companie, no SHlT, vazut pe utube) DA, EVIDENT

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1500 lei salariul net sau brut?

| blairelovesmusic explică (pentru anonim_4396):

Brut.

| anonim_4396 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

La un salariu brut de 1500 lei, atunci net va fi în jur de 930 lei. Întrebarea este dacă știi sa faci diferența dintre net și brut. Net - cât îți revine ție în mână, după ce plătești contributii, etc. BRUT este salariul specificat în contract, nu cel pe care îl primești tu în mână după ce angajatorul îți virează contribuțiile la sănătate, etc.

| blairelovesmusic explică (pentru anonim_4396):

Deci si-ar permite un om cu un salariu asa de mic un animal de companie?

| anonim_4396 a răspuns (pentru blairelovesmusic):

Depinde la fel de animal te referi. Pentru ca exista și animalul de bărbat sau restul.

| blairelovesmusic explică (pentru anonim_4396):

Un porumbel, o pasare de talie medie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

| tonyc7 a răspuns:

Foarte greu. Doar daca il hraneste mai mult cu paine si apa. Dar nu poti sa-i dai numai paine si apa unui animal.

| Eisenheim a răspuns:

Da,poți,un cățel de mărimea unei pisici se poate happy nu o rasa specială de fițe, ci un cățeluș obișnuit da se poate

| mihaela000ela a răspuns:

De putut, poate! Dar trebuie sa-i asigure o alimentatie corespunzatoare.

| Naxite a răspuns:

Sigur! Găsește un vecin, și răpeștei animalul de companie!

| Naxite a răspuns (pentru Naxite):

Deși, daca mergi pe faza legală este foarte greu