| Superior a întrebat:

Programe de desenat pe calculator,cu care sa desenezi si cu mouse-ul,sa fie usor de folosit,cu layere, si sa aiba o claritate inalta?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Gimp
Mic, foarte eficace si are licenta gratuita (free).

| Kikoo a răspuns:

Paint Tool SAI

| Dismally a răspuns:

Toate sunt cam la fel - Photoshop, Corel etc. Cu mouse-ul e total aiurea, ia-ti o tableta grafica mai bine sau incearca grafica vectoriala.

| Superior explică (pentru Dismally):

Cu corel am o problema care ma enerveaza, ca altfel era super ok. Cand trag linii si dau zoom sunt pixelate urat de tot.

| Superior explică (pentru Superior):

Il voi testa, din ce observ s-ar putea sa fie pe placul meu happy

| Dismally a răspuns (pentru Superior):

Foloseste o rezolutie mai mare si nu vor mai fi asa de pixelate. La orice imagine este asa, daca o maresti foarte mult va deveni pixelata, singura solutie ar fi grafica vectoriala, asa poti mari o imagine la infinit si nu isi pierde deloc din calitate.

| Superior explică (pentru Dismally):

Un tutorial? happy

| Dismally a răspuns (pentru Superior):

Pentru ce anume?

| Superior explică (pentru Dismally):

Grafica vectoriala ( ͡° ͜ʖ ͡°)

| Dismally a răspuns (pentru Superior):

Cauta tutorial pentru Adobe Illustrator, vezi daca este ce iti doresti, grafica vectoriala este diferita.