| BettaSplendens31 a întrebat:

Pui mascul din rasa Betta Splendens (pesti) nu se ataca cand sunt mici? Daca in acvariu cu puii (icrele eclozate) stau si alte femele in cazul in care se afla in acvariu de 54 l se intampla ceva? Si daca un mascul sta cu 6 femele atunci nu vor face pui fara sa am planta plutitoare?

1 răspuns:
| Arome a răspuns:

Din ce stiu icrele stau intr-un cuib de bule facut de mascul si tot masculu are grija de icre si de puii care cad din el, deci nu ar trebui sa le faca rau.Si din ce am citit e posibil ca femela sa manance ouale.