| Ruma2500 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti un model de Canon bun pana in 2.000 de lei de filmat si de facut poze dar as dori sa aiba un obiectiv bun
Multumesc si vreau sa fie cat de cat performant.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Iti recomand si tie, ca la toti incepatorii:
Inscrie-te intai si urmeaza un curs foto. Ce vei invata acolo, va fi mult mai mult decat ce poate face un aparat foto scump!
Nici o masina de cursa nu poate sa circule performant fara a avea un sofer invatat si experimentat.

La sfarsitul unui curs vei sti ce aparat sa-ti cumperi, pe ce criterii, exploatand la maxim si aparatele ieftine.

| frunzarescu a răspuns:

Ai ales bine sa mergi pe Canon, este marca mai buna decat Nikon.
sa te incadrezi in 2000 lei iti recomand acest kit http://bit.ly/2hoso1D Ai aparatul si doua obiective, totul cu 1850 lei, iti ramane si de un card memorie bun si/sau geanta.

| Ruma2500 explică (pentru frunzarescu):

Fix la acest aparat ma uitam si eu si mi-a placut destul de mult

| AndreiMarin499 a răspuns:

Da,desigur eu recomand Canon EOS 1300D destul de bun.