| Mimiiii a întrebat:

Revin cu o nouă întrebare. ???? Un Betta (mascul) și 2 Guppy (tot masculi) se înțeleg? Îi pot pune în același acvariu? De câți L trebuie să fie acvariul? Puteți să îmi mai dați niște combinații de pești care conțin Betta? Dau fundă, mulțumesc!

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cei doi Guppy sunt ca si morti, mai traiesc doar ca sa sufere si sa inoate mutilati. Combinatia ideala: un bol de 5 l, o planta plutitoare pe mijloc, un mascul Betta.

| Adi88 a răspuns:

Pestele betta e bătăios. El se tine singur într-un boloc mărișor sa aiba loc. Se bate chiar și cu unul din specia lui. Deci singur e indicat