| NewTerminator a întrebat:

Sal as dori sa mi se explice si mie ceva!
As dori sa imi cumpar un caine din rasele: Amstaff, Rottweiler, Dog Argentinian, Boxer, Cane Corso, Bulldog American, Presa Canario ori Bandog[Amstaff50%+Rottweeiler50% sau Pit Bull 50%. In orice caz Bandog-ul sa contina 50% gene de Amstaff si restul de 50% sa provina de la un caine musculos, agresiv si de talie medie.
Pe multe situri unde vand persoane fizice apare ca dau cu pedigree sau fara. Pai cum, cu sau fara? Pe net am citit ca acel pedigree este reprezentat de un carnet cu toti bunicii catelului.
Pe mine nu ma intereseaza acel carnet dar vreau sa stiu ca e 100% rasa pura sau la bandog sa respecte cerintele.

Si app daca stiti pe cineva care da catei din aceste rase la preturi rezonabile(600lei un mascul) sa imi dati mesaj

3 răspunsuri:
| NewTerminator explică:

N nu vreau sa particip la concursuri dar vreau sa fie rasa pura nu cine stie ce corcitura, sau fie am zis ce combinatii accept

| Ixodes a răspuns:

La 600 de leu nu o sa gasesti cu pedigree sau sa fie bandog cu pedigree.Mai nou pedigree-ul se poate cumpara cam la 200 de euro, deci nu poti sa fi sigura ca ii 100% rasa pura pentru ca sunt contrafacute. Daca nu vrei sa participi la concursuri nu are rost sa iti cauti cu pedigree.

| kmikze a răspuns:

Contacteaza-ma production_rap@yahoo.com si iti dau detalii si inclusiv daca te intereseaza catei din rasa boxer geramn