| iRobby a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva? Am nevoie urgenta de ajutor puppy dog eyes Am un Porcusor-de-guineea in varsta de 1an si nu stiu cum sa il fac sa fie mai activ. Adica cum sa il mangai si el sa inceapa sa sara ca nebunu etc. Eu pana acum il mangaiam usor pe spate si il mai si periam de 2-3 pe zi si incepea sa toarca ca pisica. Dar de la un timp incoace nu mai face la fel sad Va rog ajutati-ma! Dau funda mare!

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Sup3rN0va a răspuns:

E posibil sa se fi imbolnavit.
Daca nu mai reactioneaza si sta intr-un loc.
Du-te la un control daca crezi ca e bolnav.

| iRobby explică (pentru Sup3rN0va):

Nu e bolnavwinking nu sta deloc in loc in cusca, din potriva, sare si papa toata ziulica happy

| Sup3rN0va a răspuns (pentru iRobby):

E posibil sa fie in caldurilaughing

| TaкєMєHιgн a răspuns:

Am si eu un porcusor de Guineea, si cand o mangai tot sare (popcorn)..Asta inseamna ca este fericita.
Poti sa ii cumperi jucarii..sau chiar sa-ii faci tu.
Poti sa ii pui in cusca tevi din PVC ca sa se bage in ele sau poti sa sa umpli o sooseta cu fan...
Daca sare, este foarte fericita, iar daca sta si "toarce" inseamna ca este relaxata.

| miruuucs a răspuns:

Hei buna! sunt cam noua pe aici...
depinde de cat timp ai acest porcusor daca la'i luat nu stiu acum 1 2 3 zile mai lasa'l sa se obisnuiasca cu noua familie daca ili ai de mult. sincer. fugli la veterinar cu el, poate sa fie bolnavior, sau cine stie, o fi racit? crying succes

| iRobby explică (pentru miruuucs):

Il am de cand era pui mic.