| ajutor a întrebat:

Salata verde e buna pentru perusi, sa manance?

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Da.Este foarte buna insa ai grija ca salata sa nu fie rece (scoasa de la frigider). Sa fie la temperatura camerei. Daca este rece ii va face rau perusului.winking

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Da, alaturi de morcov, mar si varza.

Shin
| Shin a răspuns:

Da, e foarte buna, e dulce si le place f mult happy
Ar trebui sa eviti totusi urmatoarele alimente: ciocolata, cacaoa, varza, mazarea si fasolea, laptele si lactatele in general, cartoful crud, fructele de avocado, mancarea alterata sau doar acrita.
Numai bine, Shin.

| CrucifiedCountess a răspuns:

Si sa nu aiba stropi de apa.

| Princessee a răspuns:

Este foarte buna.
Apropo, am un perus la fel ca al tau!
Il cheama Coco!

| Little Kid a răspuns:

Da! dar nu in exces.si eu ii dadeam perusului meu salata.si ai grija sa nu fie uda k face diaree:-&

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Poti sa ii dai. dar totusi ai grija sa nu fie uda.altfel vei provoca diaree.si sa nu fie rece.lafel ca apa la temperatura apei.Ai grija de el si sa eviti sa il lasi/o lasi sa stea pe un dulap care este departat de perete. poate cadea si sa isi rupa un picior o aripa.sau mai rau. Poti sa te duci la blibleoteca sa citesti carti despre perusi...

| Dudăăăă a răspuns:

Da dar trebuie sa le dai cu masura.

| crissmy a răspuns:

E buna, dar sa nu fie foarte rece sa fie la temperatura camerei... dar sa nu ii dai prea multa... pentru papagal e bine sa ii dai fructe spala-te bine sa ii dai coaja jos si sa le tai in bucatele cat mai mici happy

| brajinca a răspuns:

Le place mult.