| GoguStrigoi a întrebat:

Sall! Ce ar trebui sa fac ca sa fiu mai bun la fotbal? Inafara de a ma duce la un club, la antrenamente...

Răspuns Câştigător
| noktambul a răspuns:

Antreneaza-te si de unul singur : cu mingea la perete, alergari/sprinturi cu si fara minge. Cel putin de doua ori pe saptamana practica si un alt sport care sa te ajute la sporirea mobilitatii si coordonarii: baschet, volei. Succes!

10 răspunsuri:
| heise a răspuns:

Antrenarea singur poate da rezultate. Iti poti chema si un prieten si sa exersezi cu el unele lucruri pe care inca nu le-ai stapanit pe deplin.

| Stilskin a răspuns:

Pai...parerea mea este sa te antrenezi singur ( cu tatal, fratele ) si concentreazate sa fii mai bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia-ti mingea niste prieteni, te duci pe teren, si dai drumu:notiuni de baza :pasa cu latu piciorului partea stanga a piciorului drept :daca esi incepator la sut la poarta dai cu exteriorul se duce drept incearca nu-ti iese din prima dar dupa ce incerci ai sa vezi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Joaca-te cat mai mult cu mingea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca pe campie sa alergi mult si sa vezi cat de tare poti alerga... sfat bun:ia-ti niste gantere ed picioare si alearga cu ele vreo luna si apoi dale jos si alearga si vei alerga mai tare si vei avea viteza

| mistakeofyourlife a răspuns:

Fratele meu face fotbal de performanta si orarul lui este foarte aglomerat:in fiecare zi 2 ore de antrement la club, 5 ore pe saptamana de antrenament particular si in fiecare sambata are cate un meci cu diferite echipe de varsta lui(jocuri amicale si de curand antrenorul lui a inscris echipa intr-un campionat). Cam atat!happyParerea mea este ca poti fi bun la ceva daca te implici cu adevarat in ceea ce faci si daca o faci cu placere, nu pentru ca te obliga parintii(de exemplu). Bafta!big grin

| mistakeofyourlife a răspuns:

Scuze nu am citit ca lumea intrebareahappy. Sunt cam ametita la ora asta(de abia am terminat meditatiile la matebig grin)Da.pai joaca cat mai mult cu prietenii tai. Nu trebuie sa faci un obiectiv decat daca vrei sa urmezi cariere de fotbalist(ceea ce nu cred din moment din ce ai spus fara antrenamente). Joaca fotbal din placere si ca sa te relaxezi. Poate nu vei fi cel mai bun, dar se va vedea ca nu pui mare presiune pe acest aspect si vei parea mult mai degajat si in acelasi timp va parea ca stii ce faci. Scz din nou.happy

| Paty3 a răspuns:

Fa exercitii multehappy

| xellos a răspuns:

Pai in afara de sfaturile celorlalti care sunt bune, e bine sa te mai uiti si la meciuri de fotbal de calitate pentru ca ai de invatat multe de la astfel de meciuri, meciuri din campionatul Spaniei sau Angliei.
Dar cel mai important este sa te antrenezi foarte mult si sa fii serios daca chiar vrei sa faci o profesie in domeniul fotbalului.

| LollyxXx_6662 a răspuns:

Pai gandeste tine un regim sau ceva de genu so concentreazate mult pe cea ce faci eu sunt fata dar vad tot timpul colegii mei cum joacawinking