| MarianM8777 a întrebat:

Sall! imi puteti da va rog toate tonalitatile majore- minore cu bemoli si Diezi? Funda si Vot!

Răspuns Câştigător
| IAmYourTeddy a răspuns:

Numărul de diezi # Numărul de bemoli"b" Sol Major (G)Re Major (D)La Major (A)Mi Major (E)Si Major (H)Fa# Major (F#)Do# Major (C#) mi minor (Em)si minor (Hm)fa# minor (F#m)do# minor (C#m)sol# minor(G#m)re# minor (D#m)la# minor (A#m) Fa Major (F)Si b Major (B)Mi b Major (Eb)La b Major (Ab)Re b Major (Db)Sol b Major (Gb)Do b Major (Cb) re minor (Dm)sol minor (Gm)do minor (Cm)fa minor (Fm)si b minor (Bm)mi b minor (Ebm)la b minor (Abm) 1234567 1234567 TONALITATEA MAJORĂ MINORĂ TONALITATEA MAJORĂ MINORĂ Dacă la cheie nu avem nici o alteraţie, atunci putem avea tonalităţile: Do major (C) sau La minor (Am)