| Bogdytza2000 a întrebat:

In vara vreau sa-mi iau un caine pentru paza si protectie.Ce alegeti dintre Cane Corso si Ciobanesc German? Si de ce? Va rog raspundeti repede. Am nevoie de raspuns urgent.

6 răspunsuri:
| PiTbuLuL a răspuns:

Cane corso find foarte puternic gandeste ca un cane corso atinge 90kg cand sare pe tine nu mai ai sanse sa scapi din ghearele lui.

| JockerStoica a răspuns:

As alege Ciobanesc German e de 100 de ori mai inteligent ca un Cane Corso!

| silviu98adi a răspuns:

Ciobanesc e mai clasic happy

| MyDyddy77 a răspuns:

Clar Cane Corso.
Am avut si eu unul happy. Dar a fost foarte batran, si a murit sad.
Oricum, este un caine Minunat! Daca de la inceput este invatat cu afectiune, dar si cu un strop de strictete.
Sper ca te-am ajutat :*
fundita?

| happyface2105 a răspuns:

Salut,eu as alege cainele Cane Corso deoarece sunt mai puternici decat cainii ciobanesti germani una la mana si doi un caine cane corso e mai suplu decat un ciobanesc german.rasa cane corso e si mai iubareata decat cainele german dar si mai loiala si mai puternica.sunt ageri si pot detecta,, inamicul,, imediat, iti ofera protectie mai multa dar sunt si mai frumosi.banuiesc ca tu vrei ceva mai neobisnuit si mai bun.CANE CORSO sunt cei mai tari! FUNDA?

| Bogdytza2000 explică (pentru happyface2105):

Mai astept raspunsuri! Oricum si eu mergeam spre Cane Corso!