| anonim_4396 a întrebat:

Sallz TPU! Am o intrebare, am luat un papagal nimfa acum o zi si nu vrea sa manance. Nu stiu ce sa fac. Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| Silviu_1540 a răspuns:

Il prinzi si pe urma incerci sa ii dai tu sa manance pentru a nu murii de foame, pur si simplu ii deschizi pliscul si ii introducii hrana. La multi ani papagalit-o!

1 răspuns:
| NoNameJunior a răspuns:

Poate e speriat si nu vrea sa manance. daca o ai de mai multe zile si tot nu manaca, dai tu(pune mancarea pe deget si apropie degetul de papagal.
succes!
ps:nu prea ma pricep la nimfe caci nu am avut pana acum.