| Deea003 a întrebat:

Sallz TPU! Am un papagal nimfa si as vrea sa stiu cum sa il deosebesc daca e mascul sau femela? Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| klau95 a răspuns:

Masculul este în mare parte gri iar capul este galben cu două cercuri roșii pe obraji, diferența față de femelă este că acest punct sau cerc roșiatic este mult mai intens la mascul Femela este în mare parte galbenă cu unele urme de gri. Cea mai bună metodă de a deosebi un mascul de femelă este coada; coada la femelă este mai colorată cu forme tărcate pe ea. FUNDA?

1 răspuns:
| ღAndruscaღ a răspuns:

Poi uite da pe linkul asta si acolo in dreapta arata doua poze mascul sau femela http://ro.wikipedia.org/wiki/Papagal_nimf%C4%83.fundita?