| zbarnel99 a întrebat:

a-si vrea sa imi cumpar si eu un caine dar nu stiu 100% ce caine trebuie. care dintre pitbull sau rottweiler? de unde pot cumpara un asa caine? multumesc anticipat...

Răspuns Câştigător
| PiTbuLuL a răspuns:

Eu iti recomand un pitbull si eu am 2 pitbulli americani terrieri si un rottweiler talie mare.Ti-as sugera sa ti iei pe amandoi dar daca nai resursele necesare iti recomand pitbulul. Pitbulul este un caine foarte puternic facut pentru lupte si daca il inveti de mic rau adica sa nu il inveti cu oameni si alte animale cand va fi mare va rupe orice ii sta in cale. Pitbuli nu cunosc frica si isi respecta stapanul pana la moarte dar nu strica sa il mai bati din cand in cand sa stie cine e seful haitei.Asa e si la rottwailer daca ii bati cand vor fi mari sunt sanse sa te si muste.

| zbarnel99 explică (pentru PiTbuLuL):

Da. dar din cate stiu eu. pitbull doar lupte stie sa face, dr paza neva asa-i?

| zbarnel99 explică (pentru PiTbuLuL):

Salut. Am avut okazia sa imi achizitionez un pitbull la suma de 500 ron(asa am negociat), dar parintii puiului eram foarte calmi... M-am gandit ca asa ma fii si puiutul si nu prea imi convine...

9 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Rottweilerii are un vecin si e foarte atasat de stapan dar si foarte defensiv fata de altii.

| hummmer a răspuns:

Rottweiler-ul e mai impozant.
http://www.olx.ro/q/rottweiler/c-312

| TheAnonimous3037 a răspuns:

Rottweiler.Il poti cumpara de pe okazi.ro

| zbarnel99 explică:

Am uitat sa va spun ca stau la curte si ca este imensa. trebuie sa face si ceva paza. si protectie. dar sa fie si mai rau la oamenii si caini.

| HaiAjutamaCaSaTeAjut a răspuns:

Iti recomad rottweiler pentru ca pitbull-ul este greu de dresat si daca nu il inveti de mic cu frica fata de familie sau de tine o sa ajunga sa va muste si pe voi.

| Andrutzzza98 a răspuns:

Eu am 2 rottweiller si cred ca sunt mult mai rai decat orice alt caine dar se ataseaza mult de stapani.