| mngzx a întrebat:

Acum 2 saptamani am cumparat o perusica si acum nu mai vrea sa intre in colivie; ca sa manance si sa bea, i-am pus mancarea si apa in afara coliviei.
Vreau sa-i fac baita si d-aia vreau sa intre in colivie.Cum o ademenesc sa intre?

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Aduci o pisică în casă!
Asta o va convinge să intre īn colivie.
Dacă nu intră asta e!
Încă o pisică sătulă!
laughing

| mngzx explică (pentru gabicoo):

Perusii stau pe dulap, asa ca pisica n-are cum sa-i prinda, hahhahha, ce raspuns idiot ai dat, mai bine taceai

| gabicoo a răspuns (pentru mngzx):

Crezi că pisica nu se poate urca pe dulap?
Mucles praleo!

| Lioana a răspuns:

Ii pui mancarea in colivie. Cand i se va face foame va intra.
Niciodata sa nu-i mai pui mancare in afara coliviei. Ea trebuie sa stie ca acolo primeste mancare si ca acolo e casa ei.

| RobertMoon a răspuns:

Lasa cusca larg deschisa, iar pana la urma va intra singura, daca nu functioneaza prinde-l cu o plasa de fluturi laughing

| SlenderMan299 a răspuns:

O prinzi de gât până îi pocnesc ochii din orbită și o pui într-o tigaie cu ulei încins și o servești la masă.